Detail na ruku lékaře, kde je 3D silueta lidského těla, která znázorňuje screening.

GenScan®
Komplexní genetické vyšetření

„Za to můžou geny,“ slýcháme často, jedná-li se o nadaného umělce nebo sportovce. Geny ale nemohou jen za to dobré, co člověk dostal do vínku. Jsou zodpovědné i za celou řadu dědičných chorob, které život komplikují a jimž bychom se měli snažit maximálně předcházet. K tomu vám poslouží analýza GenScan – nejrozsáhlejší komplexní genetické vyšetření na trhu, speciálně zaměřené buď na mužské nebo ženské tělo. Test odhalí předpoklady k rozvoji dědičných onemocnění a na základě jeho výsledků můžete vhodně upravit svůj životní styl.

Analyzované predispozice:

ikona srdce
Kardiovaskulární onemocnění
ikona nádorových onemocnění
Nádorová onemocnění (pouze orientačně)
ikona přeškrtlé pšenice
Intolerance určitých potravin
ikona štítu
Imunita
cena 17 600 Kč (s DPH)

Pro koho je test vhodný?

Test je vhodný pro každého, kdo chce získat komplexní sadu informací o svém genetickém profilu včetně budoucích zdravotních rizik, předpokladu vzniku dědičných chorob a potenciálního rozvoje civilizačních onemocnění. Vyšetření má trvalou hodnotu, neboť genetická informace se v průběhu lidského života nemění.

Co tento test může odhalit?

Kompletní genetická analýza dokáže určit predispozice k následujícím chorobám: kardiovaskulární onemocnění, nádorová onemocnění (pouze orientačně), některá vybraná metabolická onemocnění, intolerance určitých potravin, imunita, Alzheimerova choroba, detoxikace.

K čemu mi výsledek tohoto testu poslouží?

Výsledkem vyšetření je podrobná zpráva o vašich genetických dispozicích s odborným komentářem. Analýza upozorňuje na zvýšené či snížené riziko výskytu vybraných civilizačních chorob a jiných častých dědičných onemocnění.

Jak test probíhá?

Genetické vyšetření se provádí ze vzorku vaší DNA, jehož odběr je bezbolestný a zabere maximálně pět minut. Lze jej získat stěrem z dutiny ústní nebo z krevního odběru. Záleží jen na vás, jakou variantu si vyberete.

Kdy obdržím výsledky testu?

Výsledky obdržíte do 6 měsíců od přijetí vzorku vaší DNA.

Výsledky analýzy GenScan upozorní vás a vašeho lékaře na rizika rozvoje některých závažných onemocnění a tzv. civilizačních chorob dnešní doby. Díky tomu lze v případě potřeby včas nasadit preventivní opatření a podniknout efektivní kroky proti rozvoji dané nemoci. Genetické informace se navíc během života nemění, a vyšetření tak má trvalou hodnotu. Výsledky testu budou neocenitelným pomocníkem při konzultacích s lékařem, nutričním poradcem, kondičním trenérem či v další péči o vaše zdraví.

A co konkrétně můžeme zjistit z analýzy DNA? Dokáže odhalit, do jaké míry umí naše tělo odbourávat škodlivé látky (například alkohol nebo zplodiny kouření). To přímo ovlivňuje stárnutí organismu a dispozice k rakovině. Testována jsou rizika ukládání tuků do cév (aterosklerózy), riziko vysokého krevního tlaku, srdečního infarktu nebo cévní mozkové příhody. Test odhalí také sklon k tvorbě krevních sraženin (trombózy a plicní embolie), sklon k obezitě, intolerance některých potravin (např. lepku nebo laktózy) nebo riziko osteoporózy (řídnutí kostí ve středním a vyšším věku). Ženám vyšetření usnadní rozhodování o vhodnosti užívání hormonální antikoncepce či náhradní hormonální terapie a vyšetřeny jsou zároveň nejčastější mutace v genech BRCA1 a BRCA2 související s rizikem vzniku rakoviny prsu a vaječníků. U mužů je analýza zaměřená na riziko vzniku rakoviny prostaty.

K objednanému testu vám zašleme balíček obsahující:
1) dokumenty, které je potřeba pečlivě vyplnit
2) sadu pro odběr vzorku vaší DNA.

Návod na správný odběr z ústní dutiny je součástí odběrové sady.

formulář informovaný souhlas vyšetřovaného
Ikonka panáčka s otazníkem

Zeptejte se nás

Nejste si jisti, která vyšetření vám poskytnou tu nejlepší preventivní péči? Poradíme vám na telefonu +420 800 390 390 nebo odpovíme emailem na Vaši zprávu.