Genopedie

Genopedie

V této sekci pro Vás budeme postupně odhalovat úžasný svět genetiky, abyste lépe pochopili, jak může být genetika skvělým nástrojem pro zlepšení vašeho zdraví. Podívejte se na první dvě části, v rámci kterých vám představujeme jednoduchou formou některé genetické zákonitosti a v druhé části najdete, jaká je cesta Vašeho vzorku od odběru až po přečtění genetické informace. 

Okénko do úžasného světa genetiky

Genetika je fascinující vědní obor v rámci biologie, který odkrývá tajemství života ukryté v buňkách našeho těla. Klíčem k pochopení genetiky je DNA, molekula, která nese genetické informace. Při pohledu do nitra buňky začínáme objevovat úžasné mechanismy, které formují naši fyzickou podstatu a determinují dědičnost. 

Cesta vašeho vzorku od odběru po „otevření“ vaší DNA

V této části se dozvíte, jaká je cesta Vašeho vzorku od odběru až po konečné „rozluštění“ Vaší DNA. Díky nejmodernějším technologiím, které využíváme v naší molekulárně genetické laboratoři, je řada procesů plně automatizovaná. Tím se výrazně zvyšuje rychlost získání potřebných dat z Vaší DNA.

Jak může genetika pomoci pacientům s duševními chorobami

Léčba pacientů s mnoha psychickými onemocněními je poměrně zdlouhavá, což je dáno (mimo jiné aspekty) také tím, že účinek řady léků na tato onemocnění nastupuje třeba až za 6 týdnů nebo i déle, a navíc nikdy není záruka, že nasazená medikace přinese očekávaný efekt. Nezřídka dochází v rámci psychiatrické péče k tomu, že se musí zkoušet více druhů léků, než se najde ten nejoptimálnější.