Logo FN MOTOL

Jsme hrdým partnerem Asociace protetických pacientů z.s.

Je nám ctí, že můžeme finančně podpořit asociaci protetických pacientů, která pomáhá lidem s handicapem zlepšovat kvalitu jejích života.

Proč k amputacím končetin dochází a lze alespoň v některých případech tomuto zákroku předejít?

Pokud vynecháme amputace po těžkých úrazech, je častou příčinou porucha prokrvení končetiny zejména při dlouhotrvajícím diabetu s hůře korigovatelnou hladinou krevního cukru.

Pokud se k tomuto onemocnění přidruží ještě sklon k vyšší krevní srážlivosti, mohou vznikat trombózy a prokrvení končetiny se nadále zhoršuje.

Naše laboratoř vyšetřuje dědičnou predispozici k vyšší krevní srážlivosti a v případě průkazu genových mutací, které k uvedeným problémům vedou, jsou pacienti doporučeni na podrobné hematologické vyšetření a je jim doporučeno preventivní ředění krve. Vyšší riziko krevních sraženin mají také méně pohybliví pacienti na vozíku a pro je pro ně vyšetření predispozic ke zvýšenému riziku trombózy vhodné.

Informace o genetickém vyšetření najdete na našich webových stránkách pod názvem TromboGen, případně ve verzi rozšířené o další dědičné predispozice pro kardiovaskulární choroby a hypertenzi pod názvem KardioGen.

zpět na aktuality
Ikonka panáčka s otazníkem

Zeptejte se nás

Nejste si jisti, která vyšetření vám poskytnou tu nejlepší preventivní péči? Poradíme vám na telefonu +420 800 390 390 nebo odpovíme emailem na Vaši zprávu.