covid

RAPID TEST LanSionBio na měření výše hladiny protilátek IgG a IgM

Vyšetřením zjistíte informaci o aktuální hladině protilátek IgG a IgM proti viru SARS-CoV-2 po proběhlém onemocnění Covid-19 nebo v důsledku očkování.

RAPID TEST LanSionBio na měření výše hladiny protilátek IgG a IgM

 • Výsledek obdržíte na místě do 15 min.

 • cena 700 Kč (s DPH)

 • Test vám pomůže lépe zhodnotit váš osobní přístup k hygienickým opatřením a můžete tak na jeho základě lépe chránit sebe i své okolí. Může Vám rovněž pomoci při rozhodování, zda podstoupit vakcinaci.
 • Test se provádí přímo na odběrovém místě z kapilární krve (vpich do bříška prstu)
 • ZDE si rezervujte termín na našich odběrových místech
 • Tento test není vhodný pro osoby, jež mají podezření na akutní průběh onemocnění COVID-19 a jsou symptomatické. Pro tyto osoby doporučujeme tzv. ELISA test (odběr z žilní krve), jež měří i výši protilátek IgA, jež se provádí u nás laboratoři. Více informací ZDE.

 • Základní informace o měřených protilátkách

  IgM protilátky – objeví se nejdříve cca 5-10 den od nástupu příznaků onemocnění. Vymizí většinou do 30.–50. dne od nástupu příznaků. Ukazují, zda právě neproděláváte infekci, a tedy i na riziko, že jste infekční a můžete nákazu přenášet ve svém okolí.

  IgG protilátky – v těle se vytváří nejdříve 14 dnů od nákazy. Ukazují na schopnost organismu bránit se opětovné nákaze koronavirem, ať již na základě prodělaného onemocnění či vakcinaci. Přetrvávají v krvi několik měsíců a ukazují tak nejdéle na prodělanou infekci. Jakákoliv pozitivní hladina IgG znamená, že  člověk je vůči další infekci s největší pravděpodobností imunní. Výsledek testu může i napomoci rozhodnutí, kdy a zda se nechat očkovat. V současné době může být zjištění hladiny klíčové v souvislosti s 3. dávkou vakcíny.

  Kdy poprvé a poté opakovaně si mám nechat protilátky změřit?

  První měření se doporučuje v horizontu tří a ž šesti týdnů od prodělání nemoci či po ukončené vakcinaci. Protože hodnoty protilátek odrážejí váš aktuální klinický stav, nelze odhadnout, zda a jakou rychlostí budou výše protilátek klesat. Proto je vhodné měřit tyto hodnoty opakovaně, Hladina klesá u každé osoby individuálně a postupně. Měření doporučujeme opakovat každé 2 měsíce. Jak mám číst výsledek testu? Jak poznám, že hladina protilátek je vysoká, nízká, hraniční apod.?

  V současné době neexistuje jednotný vědecký koncensus, který by stanovil, jaké rozpětí hladiny protilátek lze označit za nízké, standardní či vysoké. Samozřejmě je logické, že čím vyšší hodnoty, tím se předpokládá adekvátně tomu i míra dostatečnnosti ochrany vůči viru Sars-CoV-2.

  Je u tohoto testu možnost falešné pozitivity jako u orientačních testů na protilátky?

  NE

  Jak moc je tento test spolehlivý?

  Specificita je 99,15 %. Senzitivita 99,9%.

  Doporučujete mi očkování, pokud mám stále vysokou hladinu protilátek po prodělaném onemocnění?

  Předchozí prodělání nemoci covid-19 není překážkou v očkování. Nicméně, doporučuje se, aby se v takovém případě očkovalo až po 3 měsících, protože to je průměrná doba dostatečně silné přirozené imunity.

  Doplňkové služby na Letišti Václava Havla a Václavském náměstí:
  • FAST TRACK - přednostní odebrání vzorku.

  • cena 1 500 Kč (s DPH)

  • vyšetření lze zakoupit pouze na odběrovém místě
  K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.