Additionally, paste this code immediately after the opening tag: GHC Genetics - Genetické testování


covid

MM ANTIBODIES test – provádíme jako jediní v ČR

Test na přítomnost a výši protilátek proti COVID 19 v mateřském mléce

MM (Motherś Milk) ANTIGEN test zjišťuje protilátky třídy IgA, IgM a IgG v mateřském mléce

  • IgA protilátky – Mohou se objevit již 3. den, většinou ale až po 5. dni od nástupu příznaků onemocnění. Test na přítomnost těchto protilátek je tak vhodný na prokázání vzniku nedávné infekce, a to optimálně do 3 měsíců, protože pak již tyto protilátky obvykle vymizí.
  • IgM protilátky – objeví se nejdříve cca po 8–11 dnech od nástupu příznaků onemocnění. Vymizí většinou do 30.–50. dne od nástupu příznaků. Ukazují na prodělanou infekci a po očkování též na imunitní odpověď organismu.
  • IgG protilátky – vyšetřením zjistíte informaci o aktuální hladině protilátek proti viru SARS-CoV-2 po prodělaném onemocnění Covid-19 nebo v důsledku očkování.
V mateřském mléce jsou obsaženy protilátky všech tříd, nejvýraznější podíl však tvoří protilátky třídy IgA, které se uplatňují v boji proti chorobám, které napadají plicní výstelku, což je typické pro Covid-19.

Jak se nechat otestovat

  • Pokud bude mít jakákoliv maminka o test zájem stačí k nám kdykoliv přijít během otevírací doby i bez objednání (V Holešovičkách 29, Praha 8 Libeň). Stačí přinést v čisté nádobě 5-10 ml nijak neupraveného odebraného mateřského mléka, které by mělo být co nejvíce čerstvé, nejlépe odebrané ten samý den.

  • Aby byl ale test co nejvíce průkazný, je vhodné zároveň provést analýzu i z krve maminky, kterou odebereme u nás.

  • Specificita tohoto testu je 97,1 % senzitivita 97,5 %.
  • Test vyvinula společnost Testline sídlící v Brně.
  • Pro test není žádnou kontraindikací, zda byla či nebyla maminka očkovaná. Test dokáže detekovat jak protilátky jež vznikly přirozenou imunitní reakcí, tak i protilátky vytvořené na základě vakcinace.
Cena testu
Cena testu se odvíjí od toho, zda maminka bude chtít zjistit všechny tři typy protilátek a zda bude test prováděn jen z mléka nebo i z krve. covid Výsledek
Výsledek testu obdržíte emailem ve formě laboratorní zprávy od 48-72 hodin od doručení vzorku do laboratoře.


Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy na naší INFOLINCE COVID-19 + 420 739 500 500, případně na e-mailové adrese covid@ghc.cz.