covid

PCR testy ze slin jsou již k dispozici na všech našich odběrových místech

Od 30. března můžete u PCR testů pro samoplátce (kromě Expres testu) využít na všech našich odběrových místech možnost odběru vzorku ze slin, které vyvinula česká společnosti DIANA Biotechnologies a jež mají zcela srovnatelné parametry z pohledu senzitivity a specificity jako PCR testy při odběru z nosohltanu. Při vyplnění online žádanky na www.covid-ghc.com si jen u PCR testu nově zvolíte typ odběru ze slin/z nosohltanu a na místě Vás již naši pracovníci provedou celým procesem odběru.

Metody testování na onemocnění COVID-19 se stále zdokonalují a zpřesňují a současně se i mění metody odběru biologického materiálu, ze kterého se analýza provádí. U antigenních i PCR testů je asi nejkomfortnější možnost odběru ze slin, oproti poměrně nepříjemnému stěru z nosohltanu.

PCR testy ze slin od české společnosti DIANA BIotechnologies, které pro testování využíváme, jsou ultracitlivé a nemusí se tak nikdo obávat, že by byly méně kvalitnější než současné testy prováděné ze vzorku z nosohltanu. Celý proces odběru je jednoduchý díky online žádance, kterou si klient vyplní na www.covid-ghc.com a v ní si u některého z našich PCR testů (BASIC, STANDARD, TRAVEL) vybere možnost odběru ze slin. Na odběrovém místě jen sdělí kód, který obdrží do SMS a emailu. Po kontrole totožnosti pak jen na místě naplive do speciální odběrové zkumavky vzorek, který předá odběrovému pracovníkovi.

Výsledek se standardně dozví do 24 hodin formou SMS a laboratorní zprávy přes zabezpečený link.

Metodu odběru ze slin u PCR testů mohou využít jen samoplátci, nelze jej tedy uplatnit v případě, že má osoba žádanku od lékaře či hygienické stanice.


Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy na naší INFOLINCE COVID-19 (+420) 739 500 500, případně na e-mailové adrese covid@ghc.cz.

zpět na aktuality

Ikonka panáčka s otazníkem

Zeptejte se nás

Nejste si jisti, která vyšetření vám poskytnou tu nejlepší preventivní péči? Poradíme vám na telefonu +420 800 390 390 nebo odpovíme emailem na Vaši zprávu.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.