covid

Na Václavském náměstí se můžete nově otestovat u PCR testu i ze slin

GHC Genetics nově nabídne možnost odběru vzorku ze slin u PCR testů. Nejdříve proběhne pilotní testování od 16. 3. do 21. 3. na odběrovém místě na Václavském náměstí a následně bude tato metoda odběru dostupná i na zbývajících odběrových místech na Letišti Václava Havla, Výstavišti Holešovice DRIVE-IN a na Vítězném náměstí. Tento typ testování bude prováděn díky úzké spolupráci s českou společností DIANA Biotechnologies, která testy vyvinula a jejichž citlivost je zcela srovnatelná se standardními a dodnes nejcitlivějšími PCR testy ze stěrů z nosohltanu.

Metody testování na onemocnění COVID-19 se stále zdokonalují a zpřesňují a současně se i mění metody odběru biologického materiálu, ze kterého se analýza provádí. U antigenních i PCR testů je asi nejkomfortnější možnost odběru ze slin, oproti poměrně nepříjemnému stěru z nosohltanu. Odběr je velmi jednoduchý, člověk si odkašle a odplivne do speciálně uzpůsobené zkumavky, která pak putuje rovnou do laboratoře k analýze. Příjemnější odběr může také pomoci s eliminací odporu vůči testování, který někteří lidé mají právě kvůli nutnosti nepříjemného stěru.

Kromě vysoce kvalitních ultracitlivých testů je celý proces odběru jednoduchý i díky již zavedenému online procesu. Před odběrem si klient vyplní jednoduchou žádanku na www.covid-ghc.com a u některého z našich PCR testů (BASIC, STANDARD, TRAVEL) si vybere možnost odběru ze slin. Na odběrovém místě jen sdělí kód, který obdrží do SMS a emailu, po kontrole totožnosti pak jen provede na místě naplive do speciální odběrové zkumavky a tu předá pověřenému pracovníkovi. Výsledek se standardně dozví do 24 hodin formou SMS a laboratorní zprávy přes zabezpečený link.

Metodu odběru ze slin u PCR testů lze zatím mohou využít jen samoplátci, nelze jej tedy uplatnit v případě, že má osoba žádanku od lékaře či hygienické stanice.

Testování touto metodou bude dostupné nejdříve na odběrovém místě na Václavském náměstí od 16. 3.–25. 3. a do konce března pak bude k dispozici i na všech zbývajících odběrových místech, která GHC Genetics provozuje.

Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy na naší INFOLINCE COVID-19 (+420) 739 500 500, případně na e-mailové adrese covid@ghc.cz.

zpět na aktuality

Ikonka panáčka s otazníkem

Zeptejte se nás

Nejste si jisti, která vyšetření vám poskytnou tu nejlepší preventivní péči? Poradíme vám na telefonu +420 800 390 390 nebo odpovíme emailem na Vaši zprávu.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.