covid

GHC Genetics nově nabídne na všech svých odběrových místech antigenní testy

Společnost GHC Genetics jako jedna z prvních soukromých laboratoří, které testují osoby na onemocnění COVID-19, začne od 14. listopadu na svých pěti odběrových místech v Praze nabízet nově i antigenní testy. Ty jsou vhodné zejména pro osoby, u nichž je podezření, že se nedávno infikovali a zároveň se u nich projevily příznaky typické pro onemocnění COVID-19. Detekování nemoci antigenním testem je tak nejpravděpodobnější v době těsně (do 5 dní) po pravděpodobném infikování od COVID pozitivního člověka.

„Princip antigenního testu je založený na přímém průkazu viru vtěle člověka prostřednictvím detekce antigenu viru. Odběr vzorku u antigenního testu je stejný jako u standardního PCR testu, tedy stěrem znosohltanu, ale zatímco PCR test pátrá přímo po přítomnosti RNA viru, antigenní testy místo genetické informace detekují antigeny na jeho povrchu. Výhodou antigenního testu je jeho rychlost. Výsledek se dozví testovaná osoba ihned na odběrovém místě za cca 15 minut.“, uvedl kzavedení antigenních testů ředitel GHC Genetics Viktor Furman.

Antigenní test se provádí na tzv. testovací kazetě, která je svým principem podobná těhotenskému testu. Pokud vzorek obsahuje antigeny SARS-CoV-2, tak v oblasti testovací linie se objeví barevný pruh. Pokud vzorek neobsahuje antigeny, tak se v oblasti testovací linie neobjeví žádný barevný pruh, což naopak indikuje negativní výsledek. Pro kontrolu celé metody se v kontrolní linii objeví barevný pruh, což znamená, že test byl proveden správně.

„Je vhodný jej používat u lidí v době těsně po předpokládaném nakažení, u nichž už se zároveň projevily diagnostické příznaky respiračního onemocnění. Případný negativní výsledek vzhledem k nižší citlivosti ovšem samozřejmě nevylučuje onemocnění COVID-19. Naopak tento typ testu není vhodný k vyšetřování osob s nízkou pravděpodobností infekce, tj. například u lidí bez příznaků, jež nebyli v kontaktu s pozitivní COVID osobou“ doplnil k využití antigenních testů ředitel GHC Genetics Viktor Furman.

Nově si také u nás mohou zákazníci na všech odběrových místech za mírný poplatek 50 Kč/2 EUR nechat vytisknout laboratorní zprávu či certifikát o bezinfekčnosti. Díky současné situaci, kdy jsou různé služby tohoto typu zavřené, tak vycházíme klientům vstříc, aby tuto věc nemuseli nikde složitě řešit.

Pro jakékoliv dotazy k našim odběrovým místům nás mohou zákazníci kontaktovat na COVID lince (+420) 739 500 500, která je v provozu od 6:00-24:00, nebo na emailu covid@ghc.cz.

zpět na aktuality

Ikonka panáčka s otazníkem

Zeptejte se nás

Nejste si jisti, která vyšetření vám poskytnou tu nejlepší preventivní péči? Poradíme vám na telefonu +420 800 390 390 nebo odpovíme emailem na Vaši zprávu.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.