covid

Testování obyvatel pomocí antigenních testů ZDARMA na odběrových místech GHC Genetics

GHC Genetics nabízí od 16. 12. 2020 do 15. 1. 2021 na svých odběrových místech testování na onemocnění COVID-19 prostřednictvím antigenních testů zdarma na základě vládního rozhodnutí.

1. KROK - REZERVACE ONLINE:

LETIŠTĚ VÁCLAVA HAVLA

VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ

VÝSTAVIŠTĚ HOLEŠOVICE

VÍTĚZNÉ NÁMĚSTÍ

2. KROK - VYPLNĚNÍ FORMULÁŘE:

Druhá nezbytná část kroku je po rezervaci je vyplnění jednoduchého elektronického formuláře přes níže uvedený link: covid-ghc.com

 • Ve spodní části formuláře vyberte v záložce Typ testu: Antigenní test ZDARMA a odběrové místo, na které jste se rezervovali.

 • Vyplnění tohoto formuláře je nutné, aby se Váš odběr spároval v pořádku s Vaší zdravotní pojišťovnou a testování nebylo zpoplatněno.

 • Upozorňujeme, že testování zdarma je možné pouze pro občany ČR s platným zdravotním pojištěním, uzavřeným v České republice.


 • Pokud chcete využít negativní antigenní test pro vycestování do zahraničí, pečlivě si ověřte, zda pro danou zemi tento typ testu postačuje. Upozorňujeme, že antigenní test nenahrazuje testování metodou PCR, která je některými zeměmi vyžadována pro vstup na jejich území, někdy navíc Certifikátem o bezinfekčnosti vydávaný MZČR. Upozorňujeme, že tento certifikát nelze vystavit k antigennímu testu! Informace o požadavcích jednotlivých zemí naleznete na na stránkách MZV ČR.

  na stránkách MZV ČR

  Testování je dobrovolné a bude možné pouze prostřednictvím rezervačního systému. Testování antigenním testem je pouze pro občany s platným zdravotním pojištěním u jakékoliv zdravotní pojišťovny, která je registrovaná na území ČR (vyšetření je hrazené ze zdravotního pojištění). Odběr se provádí pouze z nasofaryngeálního výtěru (z nosu) a jeho výsledek se dozvíte na místě do cca 15 minut. Testované osoby se na místě prokazují dokladem totožnosti. Testovat se budou moci osoby opakovaně, vždy v intervalu 5 dní.

  Výsledek obdrží testované osoby následovně:

 • první sms: výsledkem testu: pozitivní/negativní

 • druhá sms: kód pro zobrazení laboratorní zprávy, která
  přijde současně na email s hypertextovým odkazem.


 • Preventivní testování pomocí antigenních testů SE NEPROVÁDÍ u osob, které absolvovaly z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření MZ upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň u nich neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem.

  Dále se NEPROVÁDÍ u osob, kterým byl v posledních 5 dnech před účinností tohoto opatření proveden test metodou RT-PCR s negativním výsledkem.

  V případě nesplnění výše uvedených podmínek může být po osobě, která si nechala provést antigenní test zdarma, vyžadována úhrada za neoprávněně provedený test.

  Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy na naší INFOLINCE COVID-19 (+420) 739 500 500, případně na e-mailové adrese covid@ghc.cz.

  zpět na aktuality

  K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.