covid

Podmínky pro poskytování antigenních a PCR testů zdarma od 22.11.2021

Upozorňujeme, že od 22. 11. 2021 se mění podmínky pro poskytování antigenních a PCR testů zdarma.

Od výše uvedeného data již pojišťovny nebudou proplácet antigenní testy, ale jen PCR testy a to za níže uvedených podmínek:

Na RT/PCR test hrazený pojišťovnou 5x za kalendářní měsíc mají nárok níže uvedené skupiny:

a) osoby do dovršení 18 let věku, nebo b) osoby, jež se nemohou očkování proti onemocnění covid-19 podrobit pro kontraindikaci; tuto skutečnost jsou povinna poskytovateli zdravotních služeb, který provádí vyšetření, prokázat záznamem v Informačním systému infekčních nemocí (ISIN) obsahujícím výslovné uvedení informace o tom, že osoba se nemůže ze zdravotních důvodů očkování proti onemocnění covid-19 podrobit, nebo lékařským potvrzením obsahujícím výslovné uvedení informace o tom, že osoba se nemůže ze zdravotních důvodů očkování proti onemocnění covid-19 podrobit a že tato skutečnost je uvedena v Informačním systému infekčních nemocí (ISIN) c) osoby očkované proti onemocnění covid-19, u nichž

i) od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu ke dni žádosti o provedení vyšetření neuplynula doba 14 dnů, nebo ii) v případě dvoudávkového schématu dosud nebyla podána druhá dávka očkovací látky a od aplikace první dávky očkovací látky ke dni žádosti o provedení vyšetření neuplynula maximální doba stanovená pro aplikaci druhé dávky očkovací látky nebo iii) od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu ke dni žádosti o provedení vyšetření neuplynula doba 14 dnů; tuto skutečnost jsou povinny poskytovateli zdravotních služeb, který provádí vyšetření, prokázat.

Na RT/PCR test hrazený pojišťovnou 2x za kalendářní měsíc mají nárok níže uvedené skupiny:

d) osoby očkované proti onemocnění covid-19, které doloží národním certifikátem o provedeném očkování nebo certifikátem o provedeném očkování vydávaným podle nařízení Evropské unie o digitálním certifikátu EU COVID1, za podmínky, že uplynulo nejméně 14 dní od dokončeného očkovacího schématu.

Před návštěvou odběrového místa a před registrací na stránce covid-ghc.com se ujistěte, že máte na PCR test ZDARMA nárok. U testů pro samoplátce se nic nemění, stejně jako pro osoby, jež mají žádanku od lékaře či hygienické stanice. Mimořádné opatření MZČR ze dne 18.11.2021 ke stažení

  • ZDE


  • Rádi Vám zodpovíme Vaše dotazy na naší INFOLINCE COVID-19 (+420) 739 500 500, případně na e-mailové adrese covid@ghc.cz.

    zpět na aktuality

    K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.