Additionally, paste this code immediately after the opening tag: GHC Genetics | Aktuality

Genetika odhalila ze vzorku DNA podobu mrtvého muže.

Ve Švédsku se před skoro 2 lety nalezlo tělo neznámého muže. To ale bylo bohužel nalezeno bez hlavy a rukou. Z tohoto důvodu nedošlo k jeho identifikaci.

více info

65. česko-slovenská psychofarmakologická konference

Dne 11. 1. 2023 - 15. 1. 2023 jsme se účastnili psychofarmakologické konference v Mariánských lázních.

více info

Onkopanel rozšířen o nové geny a použití metody digitalMLPA

Testované geny metodou NGS: APC, ATM, BAP1, BARD1, BLM, BMPR1A, BRCA1, BRCA2, BRIP1, CDH1, CDK4, CDKN2A, EPCAM, ERCC2, ERCC3, FANCC, FANCM, FH, FLCN, GREM1, MET, MLH1, MLH3, MSH2, MSH6, MUTYH, NBN, NF2, PALB2, POLD1, POLE, PRKAR1A, PTEN, PTCH1, RAD50, RAD51C, RAD51D, RET, SDHB, SLX4, SMAD4, SMARCB1, STK11, SUFU, TP53, VHL, WRN, WT1, UNC13D, MEN1, MITF, NTHL1, NF1, CHEK2, PMS2, RB1, PDK1, PDK2, PKHD1, PRSS1, PRSS2, SCG5, SPINK1, CTRC a HOXB13.

více info

Rozšiřujeme testování genu DPYD

V návaznosti na doporučení Evropské agentury pro léčivé přípravky CPIC (Clinical Pharmacogenetics Implementation Consortium) laboratoř GHC Genetics rozšířila testování genu DPYD (dávkování 5-fluorouracilu) o testování dalších variant.

více info

Pomoholi jsme zasadit les

V neděli 3.4.2022 vyrazili naši zaměstnanci do lesa u Živohoště, aby pomohli vysázet nové stromky v tamním lese. Tuto akci zaštítila ekologická nadace Home for Trees, kterou založila Michaela Weissová. Nakoupili jsme celkem 800 různých druhů stromků a jsme hrdí na naše zaměstnance, kteří se i přes ranní mrazíky vydali do lesa.

více info

Navázali jsme spolupráci s pacientskou organizací Veronica.

S radostí oznamujeme, že jsme v měsíci únoru navázali spolupráci s pacientskou organizací Veronica. Pacientská organizace Veronica sdružuje pacientky s karcinomem endometria, vulvy, vaječníků, děložního hrdla a ženy s genetickou mutací BRCA 1 a BRCA 2.

více info

Otevírací doba 31.12.2021

Vážení klienti, 31.12.2021 bude naše klientské centrum otevřeno od 7:00 do 15:00.

více info

Zapojte se do projektu analýzy českých genomů!

Přemýšleli jste někdy o tom, kdo byli Vaši pradávní předci? Chtěli byste se o svém původu dozvědět více? Pak pro Vás máme jedinečnou příležitost!

více info

GHC Genetics nově nabízí možnost otestovat se i na další respirační choroby

GHC Genetics jako první nabídne od 19. 11. 2021 možnost se na odběrových místech otestovat i na další nejčastější respirační choroby, které jsou v naší populaci více či méně zastoupené, zejména v podzimním, zimním a jarním období. Patří mezi ně chřipkové viry A a B, respirační onemocnění způsobené tzv. RSV virem a také adenovirem. Testování je formou vysoce citlivého antigenního testu a výsledek lidé obdrží i s testem na koronavirus stejnou metodou do 15 minut hned na místě.

více info

Zázraky medicíny a rozhovor s vedoucí naší laboratoře Rénatou Michalovskou

Právě vyšlo nové číslo časopisu Zázraky medicíny, kde najdete rozhovor s vedoucí naší laboratoře Rénatou Michalovskou. Dozvíte se, co všechno Vám dokáže o vašem těle a zdraví říci prediktivní genetika (více než tušíte), ať už jde o intolerance predispozice např. ke kardiovaskulárním obtížím až po onkologická onemocnění.

více info

Produkt GENSCAN v pořadu Na vlastní otvor

Vít Samek, aktér pořadu Na vlastní otvor v MALL TV se po delší době pustil do skenování vlastního těla.

více info

Účastnili jsme se gynkonference v Karlových Varech

Dne 16.–19. 9. 2021 se v hotelu Thermal v Karlových Varech konal opět 7. SPOLEČNÝ KONGRES ČGPS ČLS JEP A SGPS SLS.

více info

Zavedli jsme vyšetření Chronické lymfatické leukémie (CLL)

CLL je nádorovým onemocněním bílých krvinek (lymfocytů), které postihuje převážně pacienty ve vyšším věku (>50let) a téměř výhradně bělochy.

více info

Zaměstnanci GHC Genetics přispěli do potravinové banky

Měsíc duben byl u nás v GHC Genetics ve znamení charity. Pro tentokrát jsme se rozhodli, že pomůžeme lidem, které v životě nepotkalo mnoho štěstí a chybí jim dokonce i základní potřeby. Většina z nás si nedokáže vůbec představit, jaký je to pocit vyžít s minimální finanční částkou na celý měsíc. Přemýšlet, zda koupíte mléko anebo máslo. Mezi námi je mnoho takových lidí, kteří potřebují naši pomoc.

více info

Charitativní sbírka pro útulek v Lysé nad Labem

Do roku 2021 jsme vstoupili s charitativní sbírkou pro útulek. Zaměstnanci společnosti GHC Genetics se v lednu společně složili a 23.1.2021 se vyrazilo do útulku v Lysé nad Labem.

více info
app

GHC Genetics ve Špindlerově Mlýně

Neustále na sobě pracujeme, vzděláváme se a snažíme se dělat maximum, abychom byli těmi nejlepšími ve svém oboru. Chceme být jak pro naše pacienty, tak i pro spolupracující lékaře a ZZ, dlouhodobě kvalitním, seriózním a profesionálním partnerem.

více info

Bylo nám potěšením stát se partnerem Sympózia Celiakie a potravinové intolerance

Léčba a prevence potravinových intolerací pro nás není ničím cizím, a proto nám bylo ctí stát se partnerem tohoto odborného sympózia.

více info
app

Jsme hrdým partnerem Asociace protetických pacientů z.s.

Je nám ctí, že můžeme finančně podpořit asociaci protetických pacientů, která pomáhá lidem s handicapem zlepšovat kvalitu jejích života.

více info

Vánoční otevírací doba

Vážení klienti, přes Vánoce máme zkrácenou otevírací dobu. V pátek 27.12., pondělí 23.12. a v úterý 31.12. 2019 bude otevřeno od 8 do 16ti hodin. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám krásně prožití svátků.

Logo FN MOTOL

Mezilaboratorní kontroly kvality molekulárně-genetické diagnostiky cystické fibrózy

Naše laboratoř se každoročně účastní Mezilaboratorní kontroly kvality molekulárně-genetické diagnostiky cystické fibrózy, pořádané ÚBLG Fakultní nemocnice V Motole.

více info

Účastnili jsme se konference v ČGPS ČLS JEP!

Jsme velice potěšení početnou účastí a dobrou předvánoční náladou na každoroční konferenci Kolposkopie a cerviakální patologie ČGPS ČLS JEP.

více info

Podnikové vzdělávání zaměstnanců

Jsme zapojeni do výzvy "PODNIKOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ II", která je spolufinancována Evropskou unií. Hlavním cílem  výzvy je zvýšit úroveň znalostí a dovedností zaměstnanců, a zajistit tak soulad jejich kompetentnosti s požadavky na vykonávané pracovní činnosti.

více info
Fotografie z předání darů.

Předali jsme dar dětskému oddělení NNM!

Tým dětského oddělení si v těchto dnech od nás převzal dar, a to krásné dřevěné dekorace v ceně 18 000 korun.

více info

Konference BRNO GHC Genetics

Video z Konference v Brně

Ve dnech 7.-10.6.2018 proběhla v Brně pod záštitou České gynekologické a porodnické společnosti 5.společná konference ČGPS ČLS JEP a SGPS SLS Kontroverze v gynekologii a porodnictví, kde je GHC Genetics již stálým vystavovatelem. Stánek GHC Genetics navštívila většina účastníků konference nejen z celé republiky.

více info
Fotografie kliniky GHC Genetics v Holešovičkách.

Nová adresa pro klinické konzultace a odběry

V Holešovičkách 1156/29, 18200 Praha 8
Mobil: +420 723 211 113
Tel.: +420 234 280 280, +420 800 390 390
Děkujeme za pochopení.

více info
Červeně zabarvený hlavonožec v temném moři.

Někteří hlavonožci umí zasáhnout do vlastní RNA

Někteří hlavonožci umí upravovat své genetické informace. S tímto převratným objevem nedávno přišli vědci, kteří u několika druhů chobotnic a olihní odhalili časté zásahy do vlastní RNA (přenašeče informací z DNA). I díky těmto zásahům jsou chobotnice a další hlavonožci schopni typické změny barvy a okamžité kamufláže.

více info
Vizualizace stánku GHC Genetics na konferenci

Video GHC Genetics prezentace na konferenci v Praze

Na konci roku 2017 proběhla pod záštitou GHC Genetics v příjemném prostředí Orea Hotelu Pyramida už 10. konference Sekce kolposkopie a cervikální patologie ČGPS ČLS JEP zvlášť společně se Sekcí ambulantních gynekologů ČGPS ČLS JEP a SSG ČR.

více info
Genetik docent Vladimír Ferak

Genetik doc. Vladimír Ferák: Z DNA přečteme hodně, ne však všechno

Před čtvrt stoletím téměř nikdo netušil, co je to DNA, dnes tuto zkratku zná i malé dítě. Genetik docent Vladimír Ferák se dokonale orientuje ve spleti čárek a čísel, které spolehlivě odhalí pachatele, identifikují oběť, určí otce, prapředka nebo varují před genetickým onemocněním. Více se dozvíte ZDE!

více info
Ikonka panáčka s otazníkem

Zeptejte se nás

Nejste si jisti, která vyšetření vám poskytnou tu nejlepší preventivní péči? Poradíme vám na telefonu +420 800 390 390 nebo odpovíme emailem na Vaši zprávu.